Tehotenské oblečenie, v ktorom sa nebudeš cítiť ako veľryba

aug 12, 2019

Zdroj: seraphine.com

Keď som bola tehotná, môj manžel ma občas s láskou nazval „my big blue whale“* a moje tehotenské šaty „whale uniforms“. Viem však, že si to mohol dovoliť len preto, že v skutočnosti sa mu môj štýl obliekania počas tehotenstva páčil. Vyberala som si oblečenie, ktoré bolo síce pohodlné, ale zároveň podčiarklo ženskosť a zdôraznilo tú krásnu zmenu, ktorou moje telo prechádzalo. Nebolo to však jednoduché. Keď som si začala skúšať oblečenie, ktoré som našla v našich obchodoch, vo väčšine som sa naozaj cítila ako veľryba. Môj tehotenský šatník preto pochádza prevažne z eshopov a tento článok poskytuje prehľad o mojich najobľúbenejších online obchodoch špecializujúcich sa na tehotenskú módu. Niektoré z týchto značiek majú aj kolekciu vhodnú na dojčenie – to je ale témou iného článku o kojo oblečení.

No a tehotenské nohavice sú kapitola sama o sebe. Hoci existujú tehuľky, ktoré si vystačia počas tehotenstva prevažne s vlastným šatníkom, kúpe tehotenských nohavíc, riflí alebo legín sa asi nevyhne žiadna. Preto im v tomto článku venujem zvláštnu pozornosť.

* ♫Baby you’re a big blue whale… ♫ z pesničky Badfish od Sublime

Seraphine

Seraphine je jedna z mála európskych značiek, s veľmi rýchlym doručením na Slovensko, rozumnými cenami a bez obáv, že vám balíček pozastavia na colnici. Z tohto zoznamu asi môj najobľúbenejší online obchod, ktorý obľubujú aj mnohé známe osobnosti – ako Kate Middleton, Jessica Alba, či Kate Hudson.

Seraphine – tehotenské oblečenie

serapahine tehotenske saty na dojcenie

Zdroj: seraphine.com

serapahine tehotenske saty na dojcenie

Zdroj: seraphine.com

serapahine tehotenske saty na dojcenie

Zdroj: seraphine.com

Zdroj: seraphine.com

saty na dojcenie
seraphine tehotensky sveter
seraphine tehotensky sveter

Okrem šiat a topov mám od Seraphine aj moje najobľúbenejšie tehotenské rifle. Tento konkrétny strih je už síce vypredaný, ale zo širokej ponuky tehotenských nohavíc a legín si určite vyberiete.

tehotenske rifle

Zdroj: seraphine.com

tehotenske rifle biele

Zdroj: seraphine.com

tehotenske leginy

Zdroj: seraphine.com

Motherhood Maternity a A Pea in the Pod

Motherhood Maternity je americká značka, ktorá okrem pôsobnosti na e-commerce trhu má i sieť kamenných predajní, ktoré však na Slovensku nenájdete. Zlučuje 3 vlastné značky – Motherhood Maternity, A Pea in the Pod a Destination Maternity. Zároveň tu môžete nájsť kúsky iných značiek, vrátane Seraphine, či Envie De Fraise. Ceny sú o niečo vyššie, za to sa oplatí vystihnúť výpredaje štýlu „take 25% off everything“. Musím však upozorniť, že váš balíček pravdepodobne pozastavia na colnici. Preclenie je jednoduché – ak s tým nemáte skúsenosti –  stačí preposlať potvrdenie o objednávke a zaplatení na uvedenú emailovú adresu – avšak predĺži sa váš čas čakania a zvýši celková cenu tovaru o približne 30%.

Motherhood – tehotenské oblečenie

A Pea in the Pod – tehotenské oblečenie

a pea in the pod tehotensky top
tehotensky vianocny top
tehotenske saty ruzove

Motherhood má tiež skvelý výber tehotenských nohavíc a riflí. Tieto tehotenské krátke nohavice mám v dvoch farbách, sú dokonale pohodlné a iné som počas tehotenstva ani nenosila.

tehotenske kratke nohavice
tehotenske kratke nohavice
tehotenske nohavice cierne
tehotenske rifle modre
tehotenske rifle modre

Od Motherhood mám aj košeľu, ktorú som mala oblečenú počas pôrodu. Je to tehotenská nočná košeľa na pôrod, bonding a dojčenie a ja som sa v nej počas pôrodu cítila oveľa lepšie ako keby som mala oblečenú tú nemocničnú bielu. A to ako sa počas pôrodu žena cíti je veľmi dôležité!

nočná košeľa na pôrod

Zdroj: motherhood.com

Envie De Fraise

Táto francúzska značka v čase písania článku nedoručuje na Slovensko, ale pokiaľ máte známych v okolitých krajinách, môžete si tovar objednať do Čiech, Rakúska či Maďarska. Ja som si napríklad objednala do našej českej pobočky, pred tým ako som odišla na materskú. Alternatívne môžete využiť službu ako forward2me, ktorú mám vyskúšanú a môžem odporučiť, preplatíte však na poštovnom.

Veľmi rada mám ich tehotenské šaty, vhodné aj na dojčenie.

Envie De Fraise – tehotenské oblečenie

tehotenske saty

Zdroj: enviedefraise.co.uk

kojo šaty

Zdroj: enviedefraise.co.uk

šaty na dojčenie
tehotenske saty dlhe
tehotenske saty biele
envie de fraise tehotenske saty

Tiffany Rose

Z tohto eshopu mám iba jedny šaty, ale chcela som ho sem zahrnúť, pretože sú to krásne šaty na špeciálnu príležitosť a počas gender reveal party pre nášho Maxa som sa v nich cítila úžasne! Ide o britskú značku, ktorá sa vyslovene zameriava na tehotenské spoločenské šaty a všetko oblečenie je navrhnuté a vyrobené vo Veľkej Británii.

Tiffany Rose – tehotenské oblečenie

Zdroj: tiffanyrose.com

Zdroj:tiffanyrose.com

tehotenske spolocenske saty

Tiffany Rose ponúka tiež krásne tehotenské svadobné šaty.

tehotenske svadobne saty

Asos

Britský eshop Asos nie je úplne môj štýl, mám od nich iba jedny tehotenské šaty, za to výber je obrovský a výhodou je doručenie aj vrátenie tovaru zdarma.

Asos – tehotenské oblečenie

asos tehotenske saty

Zdroj: asos.com

asos tehotenske saty

Zdroj: asos.com

H&M

Od H&M síce zatiaľ žiadny tehotenský kúsok nevlastním, ale rozhodla som sa túto značku do zoznamu zaradiť, pretože som počula skvelé referencie – obzvlášť na ich legínsy. Počas druhého tehotenstva ich určite vyskúšam.

H&M – tehotenské oblečenie

tehotenske leginsy

Zdroj: hm.com

About You

V čase, keď som bola tehotná, eshop Aboutyou ešte na slovenskom trhu neexistoval, všimla som si však, že majú samostatnú kategóriu zameranú na tehotenskú módu od rôznych značiek, vrátane Envie De Fraise, tak možno sa oplatí poobzerať aj tam. 

About You – tehotenské oblečenie

tehotenske tricko

Zdroj: aboutyou.sk

tehotenske nohavice kratke

Zdroj: aboutyou.sk

Ako ste si s tehotenským šatníkom poradili vy? Podarilo sa vám objaviť nejaké kvalitné slovenské tehotenské oblečenie?  Budem rada, ak môj zoznam obohatíte komentárom.

Podobné články

Budeme štyria

Budeme štyria

Budeme štyria! Tú krásnu vetu si opakujem už 5 mesiacov a ešte stále tomu tak trochu nemôžem uveriť. Náš Max mal už 2 roky a túžili sme po druhom bábätku, takže keď sa...

Share This