SERIÁL: Tipy na výlety v okolí Bratislavy – Schloss Hof

aug 18, 2021

Zámok Schloss Hof je jedno z našich najobľúbenejších miest na denný výlet z Bratislavy.  Je to veľký areál s krásnym zámkom, statkom a úžasnými barokovými záhradami – dokonalý na romantickú prechádzku, nedeľný piknik či rodinný výlet plný aktivít a zážitkov pre deti.

Trasa a parkovanie

Schloss Hof sa nachádza kúsok za rakúskymi hranicami, len pol hodinku autom od Bratislavy. Parkovisko je dostatočne veľké, takže s parkovaním sme nikdy nemali problém, či už počas týždňa alebo cez víkend.

Z Devínskej Novej Vsi je možné sa na zámok dostať aj pešo alebo na bicykli po Cyklomoste slobody. Od júla do novembra je cez víkendy a sviatky otvorená aj východná brána zámku, ku ktorej táto trasa vedie.

Destinácia

Zámocký areál je aktuálne otvorený denne od 10. do 18. hodiny. Veľmi pekne spracovaná stránka je aj v slovenčine a nájdete tu všetky informácie o vstupenkách, aktivitách a aktuálnych podujatiach.

My sme Schloss Hof objavili keď mal Max asi 6 mesiacov a odvtedy sme tu boli už niekoľkokrát. Pri prvej návšteve mal Max ešte len pol roka, takže to bola skôr veľmi príjemná prechádzka pre rodičov. V roku a pol sa už Max zabavil na preliezkach, hojdačkách, zaujímali ho zvieratká aj fontány. No a naposledy sme tu boli na naše úplne prvé rodinné a zároveň tehotenské fotenie, a lepšiu destináciu na takéto fotorande sme si asi nemohli vybrať. Za krásne fotky a veľmi príjemnú uvoľnenú atmosféru ďakujeme skvelej fotografke Petre Kopeckej. 

rodinne fotenie
tehotenske fotenie Schloss Hof
rodinne fotenie Schloss Hof

Naše prvé kroky vedené Maxom zvyčajne smerujú na statok s miniprasiatkami a zaujímavými rasami sliepok, kôz a oviec.

Schloss Hof statok

Zo statku sa plynule presúvame na detské ihrisko s veľkým pieskoviskom, šmykľavkami a hojdačkami pre väčšie aj menšie deti, prípadne rodičov.

rodinne fotenie
rodinne fotenie Schloss Hof

Červenou šmykľavkou sa potom dostávame na druhú stranu múru, aby sme pozdravili výnimočné biele oslíky.

detske ihrisko Schloss Hof
detske ihrisko Schloss Hof

Ďalej pokračujeme k úžitkovým záhradám s bylinkami, ovocím, zeleninou a skleníkmi s exotickými rastlinami.

rodinne fotenie Schloss Hof
rodinne fotenie Schloss Hof

Po tom ako si drobec v záhrade maškŕt uchmatne ešte posledné jahody tejto sezóny, sme pripravení pokračovať prechádzkou svetom zvierat. Na veľkom priestranstve postupne stretávame pávy, kone, poníky, lamy, alpaky a dokonca i ťavy.

statok Schloss Hof
kontaktna zoo Schloss Hof
Schloss Hof svet zvierat

Cestou k barokovým záhradám sa ešte zastavíme pri ďalšej atrakcii, kde si deti aj dospelí môžu precvičiť balans. Veľmi sa mi páči ako aj takéto atrakcie či detské ihriská tu krásne vizuálne zapadajú do prostredia.

rodinne fotenie Schloss Hof
rodinne fotenie Schloss Hof

Po tom ako tu drobec vyskáče posledné zvyšky energie, nádhernou alejou prechádzame k barokovým záhradám a fontána na konci slúži ako motivácia pre Maxove unavené nôžky.

rodinne fotenie Schloss Hof
rodinne fotenie Schloss Hof

Pri fontáne sa ešte zdržíme, čľááááp je jedna z Maxových najobľúbenejších aktivít. Pomaly ale budú zatvárať, takže je čas náš výlet na dnes ukončiť.

rodinny vylet Schloss Hof

Gastronómia

K bráne prechádzame pekným sadom, v ktorého príjemnom tieni stromov je možné si urobiť piknik. Aj my máme pripravený malý piknik, ktorý ale už dnes nestihneme, takže sa nezastavujeme. Viem si tu ale predstaviť či už veselý obed s deťmi alebo podvečernú romantiku s manželom. A ak sa vám nechce pripravovať vlastný, je možné si piknikový kôš objednať. Možno nabudúce.

Okrem toho sa priamo na statku nachádza reštaurácia, kde môžete ochutnať niektorú z regionálnych špecialít, alebo si môžete posedieť pri káve a sladkej dobrote v cukrárni na arkádovom dvore.

Špeciálne podujatia

Schloss Hof počas roka organizuje aj rôznorodé podujatia, ako Slávnosť koní, Festival umeleckých remesiel, Jesenná slávnosť, pravidelne je tu špeciálny program počas slovenských štátnych sviatkov a veľmi rada by som zažila zámockú atmosféru Vianočných trhov, čo sa nám ale kvôli covid zatiaľ nepodarilo. Verím, že tieto Vianoce to vyjde, termín už mám zapísaný v kalendári.

rodinny vylet Schloss Hof

Zaujímavá je určite aj prehliadka samotného zámku, a tiež mimoriadne a stále výstavy, ktoré tu je možné vidieť. S Maxom sme si však zatiaľ užívali skôr čas vonku, prehliadky a výstavy si nechávame na neskôr.

Som presvedčená, že ak sa na zámok Schloss Hof s deťmi vyberiete, určite si to užijete. Budem rada, ak mi potom dáte v komentári vedieť ako sa vám páčilo, prípadne ak sa podelíte o podobné tipy na výlety v okolí Bratislavy.

Podobné články

Budeme štyria

Budeme štyria

Budeme štyria! Tú krásnu vetu si opakujem už 5 mesiacov a ešte stále tomu tak trochu nemôžem uveriť. Náš Max mal už 2 roky a túžili sme po druhom bábätku, takže keď sa...

Tipy na knihy pre deti od 2 rokov

Tipy na knihy pre deti od 2 rokov

A máme tu marec - mesiac knihy. Posledný článok o knihách som napísala už takmer pred rokom. Bol to článok o obľúbených knihách pre deti od jedného roka. Ale keďže...

Share This