Prvé hračky pre bábätko

jún 12, 2020

Počas tehotenstva strávite veľa času prípravou na pôrod a nákupom výbavičky pre bábätko – od postieľky cez prebaľovací pult až po kočík, tak aby vášmu novorodencovi po príchode na tento svet nič nechýbalo. Je však dôležité nezabudnúť aj na prvé hračky – tie totiž nie sú pre bábätko len zábavkou, ale výber správnych hračiek je dôležitý pre správny vývoj – pre stimuláciu zraku, pohybu, koordinácie – v súlade s postupným vývojom bábätka. Ja som sa počas tehotenstva sústredila na to, aby sme pre Maxa mali všetky tie dôležité veľké veci, a na hračky akosi nezostal čas. O nich som si začala čítať až po tom ako sa Max narodil, ale vtedy je už priestor na čítanie a nákupy obmedzený, odporúčam preto nájsť si čas ešte pred príchodom bábätka. Možno vám pomôže aj tento krátky zoznam prvých hračiek, s ktorými sa hrával Max.

montessori uchopova lopticka

woodland trails kolotoc nad postielku
prva kniha pre babatko

Zdroj: skiphop.com

hrazdicka skip hop so zavesnymi hrackami
skip hop hracia deka hrazdicka
skip hop hracia deka hrazdicka
skip hop hracia deka hrazdicka

Alternatívou môže byť niektorá z krásnych ručne robených drevených hrazdičiek na Etsy, ktoré sú bližšie filozofii Montessori,  napríklad táto drevená hrazdička pre bábätko vyrobená v Lotyšsku, alebo táto škandinávska drevená hrazdička. Jednu z nich možno objednáme pre druhé bábätko.

drevena hrazdicka pre babatko etsy

Zdroj: etsy.com

drevena hrazdicka pre babatko etsy

Zdroj: etsy.com

Pekná je aj drevená hrazdička od Little Dutch, ktorý je známym výrobcom kvalitných detských hračiek.

Zdroj: mall.sk

drevena hrazdicka pre babatko sashe
  • Hrkálky – s touto sa hrával dada ešte pred 30+ rokmi
hrkalka pre babatko
montessori drevene hracky
Montessori hracky pre babatka
montessori drevene hracky
plysova hracka mojkacik
plysova hracka mojkacik

Zdroj: brendon.sk

Lehátko – Babybjorn Bouncer Bliss – úžasná vec, ktorú sme využívali od 6 týždňov až do 6 mesiacov, takmer denne.Môžete si naň zavesiť napríklad takúto hračku, ktorá je pre bábätko nielen zábavou, ale stimuluje tiež rozvoj motorických zručností. Viac o tom ako sme vyberali lehátko pre Maxa sa dozviete v článku Lehátko alebo hojdačka pre bábätko.

babybjorn lehatko hojdacka pre babatko
Detské lehátko Babybjorn
hracka na lehatko babybjorn

Aké prvé hračky ste vybrali pre vášho novorodenca? S čím sa vaše bábätko najradšej hráva? Budem rada ak do tohto zoznamu prispejete komentárom.

Podobné články

Budeme štyria

Budeme štyria

Budeme štyria! Tú krásnu vetu si opakujem už 5 mesiacov a ešte stále tomu tak trochu nemôžem uveriť. Náš Max mal už 2 roky a túžili sme po druhom bábätku, takže keď sa...

Share This